Jak používáte Windows?

Pracujete pod vlastním uživatelským účtem s omezenými právy nebo jako administrátor?

Je to pohodlné – velká část uživatelů pracuje, jako přihlášený administrátor: ve firmě i doma. Vždyť neustále přepínat uživatele je otravné. Narazit na potřebu instalovat program a nemít patřičná práva je nepříjemné. A spravovat IT firmu, která má práva omezena je pro správce nekonečná práce: každou chvíli někdo něco potřebuje.

Není to dobrý nápad! Stejně pohodlné je to pro hackera. Stačí se podívat na jednu webovou stránku, která je podvržená nebo jen napadená a infikovaná – a virus je u vás. Ihned se spustí a provádí svoji činnost. Totéž se stane při kliknutí na infikovaný e-mail nebo spam.

Řízení administrátorských práv (přesněji řečeno „privilegovaných účtů“) byla donedávna věc velkých firem za velké peníze. Dnes je to jinak. Je to pohodlné a pro získání administrátorských práv stačí třeba jen kliknout na ikonu. Ve správnou chvíli tak práva získáte a po stanoveném čase se automaticky odeberou.

Říká se, že řízení privilegovaných účtů vás ochrání prakticky až před 100% hrozeb, které na vás míří přes webový prohlížeč. A to jde skutečně o častou bránu útoku na firmu!

Zdroj obrázku: pixabay.com

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.