10 Umíme se poučit z chyb?

Umění poučit se z chyb je dovednost, která může ledasco zachránit. Ve videu Vám řeknu více o tom, jak je to důležité právě v online světě, kdy naše zkušenost s riziky a zločinci je daleko za jejich schopnostmi.

Dobrý den. 
Online svět je pro nás doslova novým světem – k tak velké změně a tak rychle nedošlo v lidské historii ani s objevením Ameriky, rozvojem dopravy, telegrafu, telefonu nebo televize. Ještě před třiceti lety: internet už existoval – ale online svět bych tomu tenkrát neříkal. Od té doby ale došlo prakticky k přesunu celé části našich životů do online prostoru. Ke stejnému posunu ale došlo u zlodějů a podvodníků. A naše reakce na jejich posun má bohužel velké zpoždění. Proto jsou útočníci dnes tolik úspěšní.
Pokud děláme chyby, je dobré se z nich poučit.
Nejlepší a nejlevnější samozřejmě je poučit se z chyb druhých.
Abychom se z nich mohli poučit, musíme znát, co se stalo někomu dalšímu, a připustit si stejné nebo podobné riziko. Zajímat se o to a nemávnout nad tím rukou.
Pokud jsme udělali chybu my sami, je poučení ještě naléhavější.
V čem tedy nejčastěji selháváme?
- Myslíme si, že nám se to nestane.
- Nevnímáme dynamiku změn prostředí hrozeb, a tedy, že ochrana, která stačila včera, už dnes nestačí.
- Spoléháme se na sebe samé. Děláme vše ručně a s chybami.
- Spoléháme se na nástroje ochrany, které nepokrývají dnešní reálné hrozby.
Věřím tedy, že:
- Máte zapnutý antivirus
- Aktualizujete pravidelně a včas Váš systém a jeho komponenty
- Nepracujete na svém PC pod administrátorským účtem
- Používáte ochranu proti hrozbám, před kterými Vás antivirus ochránit neumí
- Jste dostatečně ostražití proti phishingu a metodám sociálního inženýrství
- Nezveřejňujete zbytečně informace, které by mohl někdo zneužít…
 
Toto video je poslední ze seriálu, který jsem Vám začal zasílat s e-bookem zdarma, pamatujete? Dále zůstaneme v kontaktu jen nepravidelném. Odhlásit se samozřejmě můžete vždycky. Pokud ale zůstanete, čas od času Vám napíšu, jak se online hrozby a ochrana proti nim vyvíjí, a dám tipy na bezpečný život online. A to zadarmo.
Budu ale rád, jestli Vám vyzkoušení a pořízení programů dole uvedených a také třeba příručka „Informační bezpečnost pro domácí uživatele a malé kanceláře“ přinesou více klidu a bezpečí online.
Hezký den!

Informační bezpečnost pro domácí uživatele a malé kanceláře

cena 147,- Kč (včetně DPH)
možnost okamžitého stažení

Prvky ochrany Heimdal Security pro vyzkoušení po dobu 30-ti dní zdarma.